termojenik takviyesi bir uyuşturucu testi başarısız neden olacak mı?

Bazı destek yasadışı madde içerirler. Ne termojenik takviyesi hakkında? termojenik takviyesi bir uyuşturucu testi başarısız yapabilir miyim?

Bir ilaç testi nedir?

Firmalar genellikle başvuranlar (prospektif çalışanlar) için bir uyuşturucu testi gerektirir. Başvuru sahipleri, bir şirketin bir uyuşturucu testinde başarısız ise, onlar da şirkette çalışmak için başarısız anlamına gelir.

Bu ilaç testi kendilerine ve başkalarına zarar edebilir yasadışı uyuşturucu yapmayız başvuru sağlamak için çok önemlidir.

Firmalar fiziksel ve psikolojik sağlıklı çalışanlar kendileri için en uygun çalışmak gerekir.

Kaçak maddeler.

Birçok yasadışı maddeler vardır. Bazıları amfetamin, esrar, kokain, ekstazi, afyon ve opioidler bulunmaktadır. Hepsi ilaçlar sadece ABD’de yasaklandı, ama hemen hemen bütün ülkelerde vardır.

One of the drugs – amphetamine, is unfortunately used by many supplement manufacturers as an ingredient for thermogenic pills.

Amphetamine is a potent central nervous system stimulant that is used in the treatment of obesity. However, this substance has been proven dangerous to human.

Therefore, the use of amphetamine in any supplements is basically illegal.

Will thermogenic supplement cause you fail a drug test?

If you take a thermogenic supplement containing amphetamine, you will possibly fail a drug test.

Thermogenic supplement with ephedra can also make you failed in a drug test. Why? The reason, ephedra is also a strong stimulant that affects central nervous system, it works in the same way as amphetamine.

An ephedra user may be detected as an amphetamine user in a drug test.

Recommendation.

Lots of thermogenic supplements are available on the market, but only few of them have FDA approval or are discontinued due to severe side effects.

This one is different. Adiphene is a supplement, which is completely different of what we used to call a “thermogenic supplement”. First of all, Adiphene does not contain amphetamine and ephedra.

Adiphene is made in a different way (comparing to other supplements) and contains 12 herbal ingredients which are legal and safe.

The 12 ingredients of Adiphene work to fight fat using five different proven methods: metabolizing fat, binding fat, boosting thermogenesis, suppressing appetite and stimulating metabolism.

If you want to use a thermogenic supplement without the fear to fail a drug test, take Adiphene!