Studie zahrnující glukomannan a diabetu.

Existuje více než 20 vědeckých studií zahrnujících glukomannan a diabetu. Většina studií k závěru, že glukomannan může pomoci lidem s cukrovkou.

Glukomannan je vláknina. To je obvykle vyrobené z kořene konjac rostlin. Glucommanan prášek, kapsle a tablety, se používá jako lék.

Orálně, glukomannanu se používá k zácpě, ztráta hmotnosti, diabetes, vysoké hladiny cholesterolu, funkci štítné žlázy (hypertyreóza), vysoký krevní tlak, a žaludečních podmínek požadovaných dumping syndrom, funkční gastrointestinální poruchy.

Glukomannan pro diabetes.

Jedním ze způsobů, glukomannanu mohou pomoci diabetikům je, protože to zpomaluje přirozený proces vyprazdňování žaludku, což vede k většímu vstřebávání postupný cukru a nižší hladiny cukru v krvi po jídle.

Glukomannanu se rozpouští ve vodě a tvoří gel. To má větší objem gelu a viskozitní vlastnosti ve srovnání s jinými rozpustné vlákniny, jako je guarová guma a pektin. Z tohoto důvodu, glukomannan mohou být použity v nižších dávkách účinné kontroly glukózy a inzulínu rázy.

Studie o glukomannanu a cukrovky.

Studie zveřejněná v Diabetes Care ukázala velmi pozitivní účinky glukomannanu. Tyto studie u jedinců, kteří byli léčeni konvenčně s dietou s nízkým obsahem tuku a lékové terapie, dostaly sušenky obohacené glukomannanu.

Výzkumníci došli k závěru, že přidání glukomannanu konvenční léčby může zlepšit kontrolu hladiny cukru, profil lipidů v krvi, stejně jako systolický krevní tlak u pacientů s diabetem s vysokým rizikem. Na druhé straně, se domnívají, glukomannan může zlepšit účinnost konvenční léčby diabetu 2..

Another study gave 72 type II diabetic subjects konjac food for 65 days. It was concluded that konjac food is very useful in the prevention and treatment of high blood sugar. High blood sugar commonly affects diabetics. It’s a condition in which an excessive amount of glucose (sugar) circulates in the blood.

The conclusion.

Overall, taking glucomannan by mouth or including it in your diet may help to reduce cholesterol, blood sugar levels and blood pressure in people with diabetes, which is why it should be part of a healthy diabetic diet plan.

GlucomannanPlus is the best supplement product for diabetics. Aside from helping to curb appetite, GlucomannanPlus also helps to regulate blood sugar levels, so diabetics can greatly reduce insulin spiking especially when combined with a healthy diet.