Potenciální zdravotní výhody konjac kořene

Konjac kořen, běžně označované jako glukomannanu, nabízí některé zdravotní výhody. To bylo použito v medicíně Japonce po celá staletí.

Konjac rostlina, nebo kořen, je japonský kořenová zelenina, která je plná vlákna. To bylo použité lidmi ve východní Asii po tisíce let a se pěstuje hlavně v asijských zemích. Podobně jako při pohledu na liché tvaru brambor (tak, jak přicházejí ze stejné rodiny jako brambory), obsahuje rozpustné vlákniny s názvem glukomannan. Ve skutečnosti má nejvyšší molekulové hmotnosti a konzistence jako jakékoliv známé dietní vlákniny.

Pět zdravotních výhod kořene konjac.

Konjac kořen má řadu zdravotních potenciální přínosy, které jsou prozkoumány níže. Mnoho z těchto výhod se vztahují k vysokému obsahu glukomannanu, rozpustné vlákniny, která je v konjac rostlin.

  1. Správa diabetu. Výzkum ukázal, že konzumace směs glukomannanu a amerického ginseng uvedeno mírné zlepšení 2. typu léčby diabetu.
  2. Ztráta váhy. Glukomannan z konjac je výhodné pro lidi, kteří se snaží zhubnout. Tento druh vlákniny pomáhá člověk pocit sytosti déle tím, že zpomaluje vyprazdňování žaludku.
  3. Cholesterol. Glukomannan má příznivý vliv na hladinu cholesterolu v krvi. Mít vysoký cholesterol znamená, že lidé mají větší pravděpodobnost výskytu srdečních chorob nebo mrtvice. Ve vodě rozpustné vlákna se doporučuje, aby pomoc v cholesterolu a regulaci tělesné hmotnosti.
  4. Zácpa. Při doplnění glukomananového může pomoci regulovat stolici dané osoby a zabránit jim v stává zácpu.
  5. Healthy skin. Glucomannan can also help people looking to improve the health of their skin. A study found that glucomannan is beneficial as a topical therapy for acne and that it improves overall skin health.

Conclusion.

With so many health benefits, it’s no wonder that many people are looking for ways to add the konjac root into their diet and beauty regime. With many foods now incorporating konjac into the ingredients list, it’s now getting easier to enjoy the foods we love, all while gaining health and assisting with weight loss.

If you like to consume konjac root as a supplement, our recommendation is GlucomannanPlus. Produced in England by Evolution Slimming, GlucomannanPlus has been clinically tested as a high quality weight management supplement. The product is even enriched with green tea extract to give you more health benefits.