Konjac kökün potansiyel sağlık yararları

Yaygın glukomannan olarak anılacaktır Konjac kökü, bazı sağlık yararları sağlar. Yüzyıllardır Japon tıbbında kullanılmaktadır.

Konjac bitkisi veya kök, lif dolu bir Japon kök sebzedir. Bu binlerce yıldır Doğu Asya’da insanlar tarafından kullanılmış ve genellikle Asya ülkelerinde yetiştirilir. (Bunlar patates aynı aileden geliyorum gibi) benzer bir tuhaf şekilli patates isteyen, bu glucomannan denilen bir çözünür lif içerir. Aslında, herhangi bir bilinen diyet lifi olarak yüksek molekül ağırlığına ve bir kıvama sahiptir.

konjac kökünün Beş sağlık yararları.

Konjac kök aşağıda incelenmiştir sağlık potansiyel yararları bir numarası vardır. Bu faydaların çoğu glukomannan içeriği yüksek, konjak bitki içinde çözünür diyet lifi ile ilgilidir.

  1. Diyabet yönetimi. Araştırma glukomannan ve Amerikan ginseng bir karışımını tüketen tip 2 diyabet tedavisinde ılımlı bir iyileşme göstermiştir göstermiştir.
  2. Kilo kaybı. Konjac yapılan Glucomannan kilo vermek isteyen kişiler için faydalıdır. Lif Bu tür bir kişinin mide boşalmasını yavaşlatarak daha uzun tam hissetmelerine yardımcı olur.
  3. Kolesterol. Glucomannan kolesterol seviyeleri üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Yüksek kolesterol olması insanların kalp hastalığı yaşamaya veya felç olma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir. Suda çözünen lifler kolesterol ve kilo kontrolüne yardım önerilir.
  4. Kabızlık. Bir glucomannan ek alarak bir kişinin bağırsak hareketlerini düzenleyen ve kabız haline getirilmesinin önlenmesi için yardımcı olabilir.
  5. Healthy skin. Glucomannan can also help people looking to improve the health of their skin. A study found that glucomannan is beneficial as a topical therapy for acne and that it improves overall skin health.

Conclusion.

With so many health benefits, it’s no wonder that many people are looking for ways to add the konjac root into their diet and beauty regime. With many foods now incorporating konjac into the ingredients list, it’s now getting easier to enjoy the foods we love, all while gaining health and assisting with weight loss.

Eğer ek olarak konjac kökünü tüketmek istiyorsanız önerimiz GlucomannanPlus olduğunu. Evrim Zayıflama tarafından İngiltere’de üretilen, GlucomannanPlus klinik yüksek kaliteli kilo yönetimi takviyesi olarak test edilmiştir. Ürün Hatta daha sağlık yararları vermek yeşil çay ekstresi ile zenginleştirilmiştir.