Glucomannan ve diyabet ile ilgili çalışmalar.

Glucomannan ve diyabet içeren 20’den fazla bilimsel çalışma bulunmaktadır. Çalışmaların çoğu glukomannan şeker hastalarına yardımcı olabilir sonucuna varıldı.

Glucomannan bir diyet lifidir. Genellikle konjac bitkisinin kökünden elde edilir. Glucommanan toz, kapsüller, ve tabletler, ilaç olarak kullanılır.

Ağızdan, glükomannan, kabızlık, kilo kaybı, şeker hastalığı, yüksek kolesterol, aşırı aktif tiroid (hipertiroidizm), yüksek kan basıncı ve boşaltma sendromu ve fonksiyonel mide-bağırsak bozukluğu adı mide koşullarında kullanılır.

diyabet Glucomannan.

o daha kademeli şeker emilimi ve yemeklerden sonra düşük kan şekeri seviyelerinin düşmesine yol açar Midenin doğal boşaltma sürecini, gecikmeler nedeniyle diyabet hastalarına yardımcı olabilecek yolları glukomannan biri.

Glucomannan suda çözünür ve bir jel oluşturur. Bu daha büyük bir jel hacmi ve guar sakızı ve pektin gibi diğer çözünür liflerle karşılaştırıldığında viskozite özelliğine sahiptir. Bu nedenle, glukomannan etkili bir şekeri kontrolü için daha düşük dozlarda kullanılabilir ve insülin dalgalanmaları.

glukomannan ve diyabet ile ilgili çalışmalar.

Diyabet Bakımı dergisinde yayınlanan bir çalışma glukomannan çok olumlu etkileri gösterdi. bir düşük yağlı diyet ve ilaçla terapisi ile geleneksel olarak tedavi ediliyordu olan hastalarda,, glukomannan zenginleştirilmiş bisküvi verildi.

Araştırmacılar, geleneksel tedaviye glukomannan ilavesi yüksek riskli diyabetik hastalarda kan şekeri kontrolü, kan lipid profilini ve hem sistolik kan basıncını arttırmak sonucuna varılmıştır. Buna karşılık, onlar glucomannan geleneksel tip 2 diyabet tedavisinin etkinliğini artırabilir inanıyoruz.

Başka bir çalışma, 65 gün boyunca 72 tip II diyabetli kişilere konjac yiyecek verdi. Bu Konjac gıda yüksek kan şekeri önlenmesi ve tedavisinde çok faydalıdır sonucuna varılmıştır. Yüksek kan şekeri sık şeker hastaları etkiler. Bu glikoz (şeker) aşırı miktarda kanda sirküle edildiği bir durum.

Sonuç.

Genel olarak, diyet ağızdan Glucomannan alarak veya bunu içeren sağlıklı bir diyabetik beslenme planının bir parçası olmalıdır, bu yüzden de diyabetli kişilerde kolesterolü, kan şekeri düzeylerini ve kan basıncını düşürmek için yardımcı olabilir.

GlucomannanPlus şeker hastaları için iyi takviyesi ürünüdür. Kenara iştah frenlemek için yardımcı gelen GlucomannanPlus da sağlıklı bir diyet ile birleştirildiğinde şeker hastaları büyük ölçüde özellikle insülin çapalama azaltabilir, böylece kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olur.