Glucomannan takviyesi yan etkisini önlemek için nasıl

herhangi bir potansiyel Glucomannan takviyesi yan etkisi var mıdır? yorum glucomannan ek alarak yanıtını gösterir.

Son yıllarda, glukomannan bir gıda katkı maddesi ve besin takviyesi olarak ABD ve Avrupa piyasalarına tanıtıldı. glucomannan nedir? Bu Asya doğal konjac bitki, kök türetilmiş bir faydalı, çözülebilir ve fermente diyet lifidir.

Gündüz ve bilimsel çalışmalar sunma Hızlı ileri konjac glukomannan ile ilave önemli ölçüde düşük plazma kolesterol, karbonhidrat metabolizmasını iyileştirmek bağırsak hareketlerini teşvik etmek ve sağlıklı bir kolon teşvik olduğunu ortaya koymuştur.

Gerçekten çalışıyor mu?

mekanizmaları incelemek her zaman ilginç, ama bu malzeme gerçek pound kaybolması yol açarsa ne biz gerçekten bilmek istiyorum.

Neyse ki, glukomannan birkaç randomize kontrollü çalışma var. Bu tür çalışmalar, insanlarda bilimsel deneylerin altın standarttır.

En büyük birinde, 176 sağlıklı kilolu insanlar rastgele, glukomannan veya plasebo (sahte hap) ile bir ek ya yemek için ayrıldı bir kalori kısıtlaması diyet yaparken

Kullanımları

Glükomannan, kilo, diyabet, kabızlık, kolesterol, akciğer kanseri, ve atopik hastalıklar, hem de bir prebiyotik olarak kullanımı üzerindeki etkileri araştırılmıştır. Bununla birlikte, bu kullanım desteklemek için yeterli büyüklükte kaliteli klinik çalışmaların eksikliği vardır.

Özel önlemler ve uyarılar

Hamilelik ve emzirme: Hamile veya emziren eğer Glucomannan alarak güvenliği ile ilgili yeterli güvenilir bilgi yoktur. güvenli tarafta kalın ve kullanımını önlemek.

Diabetes: Glucomannan may interfere with blood sugar control. Monitor blood sugar closely if you have diabetes and use glucomannan.

Surgery: Glucomannan might interfere with blood sugar control during and after surgery. Stop using glucomannan at least 2 weeks before a scheduled surgery.

Possible side effects

Glucomannan, like other types of soluble fiber, can cause gastrointestinal side effects when you suddenly increase the amount you consume. These can include bloating, stomach pains, loose stools, flatulence, and diarrhea. While diarrhea can be a side effect, this does not mean glucomannan is effective for treating constipation. A study published in Clinical Nutrition in August 2011 found that glucomannan was not beneficial for treating functional constipation in children.

How to avoid the side effects

yan etkileri önlemek için, uyarı ve ikazlara okumalı; Eğer yan etkileri azaltmaya yardımcı olacaktır. Ek olarak, sağ glucomannan ek seçmek gerekir. Test edilen önerilen ek SlimFizz olduğunu. Bu glukomannan ve diğer doğal malzemelerle aslen. Sen resmi web sitesinde bu SlimFizz satın gerekir. Burada bağlantı sırasını tıklayarak ürünü seçebilir. En iyi glucomannan takviyesi olarak SlimFizz resmi web sitesine yönlendirecektir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>