Czy to jest bezpieczne w użyciu glukomannanu do odchudzania?

Glukomannan jest znany ze swojej zdolności do pomóc ludziom zapomnieć ich głód i zarządzać ich wagi. Czy to jest bezpieczne w użyciu glukomannanu do odchudzania?

Co to jest?

Glukomannan jest naturalne, rozpuszczalne w wodzie błonnik wyekstrahowano z korzeni przędzy słoni, znane również jako konjac. Jest on dostępny jako dodatek, w mieszankach napojów i dodaje się również do produktów spożywczych, takich jak makaron i mąkę. Jest również głównym składnikiem makaronem Shirataki.

Glukomannan wynosi 40% w przeliczeniu na suchą masę przędzy słoni, która pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Ma długą historię stosowania w mieszankach ziołowych i tradycyjnej żywności, takich jak tofu, makaronem i konjac galaretki.

Jednakże, z powodu jego zdolności do absorpcji wody i pęcznieją wielokrotnie normalną wielkość jego stanie suchym, glukomannan jest bardziej znany jako potencjalne uzupełnienie utrata masy ciała, które działa jak tłumienia apetytu. To hamuje apetyt przez zasadniczo rozszerza i wypełnienie przestrzeni w żołądku, aby dać poczucie sytości.

Korzyści zdrowotne glukomannan.

W kilku badaniach, suplementy glukomannan w dawce 3-4 g / dobę przez okres co najmniej 8 tygodni, wiązała się z obniżenia poziomu całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL i triglicerydów u osób otyłych i zdrowe.

There is also sufficient evidence about glucomannan effectiveness in prevention or treatment of chronic constipation in children, diverticular disease, hemorrhoids, lung cancer, acne, gastrointestinal infections, obesity in children, high blood glucose levels in diabetes mellitus, high blood pressure and promoting weight loss in adults or children.

Is it safe to use glucomannan for weight loss?

Since glucomannan is natural, it is safe to be used for weight loss purpose. However, glucomannan has to be taken with at least 1 cup of water or other fluid to prevent chocking, throat, esophageal or bowel obstruction, and should not be taken immediately before bed. Possible side effects include abdominal bloating, excessive gas and diarrhea.

There are many supplement products, but GlucomannanPlus is the one that’s entirely safe to use because it is natural. This high quality product can help people not only to lose weight, but also to achieve optimum health.