Jaké jsou zdravotní přínosy glukomannanu?

Odborníci na výživu se již dlouho známo, že vláknina nabízí celou řadu příznivých účinků na zdraví. Zde vidíme, jaké jsou zdravotní výhody nabízené glukomannanu.

Ne všechny formy vlákna jsou identické. Glukomannan je zdrojem vlákniny, která významně vzrostl v popularitě v nedávné době. Zatímco glukomannan byl spotřebován v tradičních pokrmů po celé generace, vědci teprve začínají uvědomovat vlastnosti úžasné této živiny a mnoho způsobů, ve kterých může mít pozitivní dopad na tělo.

Víte, co glukomannan je?

Glukomannanu nebo glukomannan konjac, je doplněk, který se používá pro udržení zdravé hmotnosti, regulaci hladiny cukru v krvi, a úlevu od zácpy, kromě jiných zdravotních problémů. Je to teprve nedávno stala populární ve Spojených státech a Evropě, ale asijské kultury se těší jeho výhody pro tisíce let.

Jaké jsou zdravotní přínosy glukomannanu?

Několik klinických studií byl hodnocen vliv glukomannanu a výsledky potvrdily mnoho zdravotních výhod. Je prokázáno, že:

  • Podpořit normální tělesnou hmotnost
  • Snížit chutě
  • Podporovat normální hladinu cukru v krvi
  • Podporovat zdravou, vyváženou hladinu cholesterolu

Navíc, glukomannan má potenciál působit jako terapie pro syndrom inzulinové rezistence. Posiluje imunitní systém ve střevech. Glukomannan má také pozitivní vliv na triglyceridů, celkového cholesterolu, LDL cholesterolu a krevní glukózy při hladovění.

How much glucomannan should you take?

You should aim to consume around 30 to 50 grams of fiber on a daily basis, which ideally should be a mix of soluble and insoluble fibers. Glucomannan can be taken in tablet or powder form, both of which are almost tasteless and great for adding to food or smoothies. However, it is best to take glucomannan 15 to 30 minutes before a meal to give the gel time to expand and partially fill the stomach:

  • For weight loss: Take 1 gram, 3 times per day (1 gram before each meal)
  • For high cholesterol levels: Take 1 gram, 4 times per day (split between meals)

Dosages up to 4 grams per day have been clinically tested and are well tolerated, but, as with all fiber supplements, start on a lower dose around 1000mg and build up to your desired dosage.

Ne všechny formy vláken jsou stejné a ne všechny glukomannan produkty jsou stejné. GlucomannanPlus je vysoce kvalitní výrobek, který vám nabízí různé zdravotní výhody, není omezen na hubnutí. GlucomannanPlus je klinicky testován, vyrobena z organického složky a obohacený se zeleným čajem.

glucomannan
Jaké jsou zdravotní přínosy glukomannanu?